Sprawdź naszą zróżnicowaną ofertę Świadczymy usługi na najwyższym poziomie Pomagamy i radzimy jak żyć zdrowo Posiadamy wykwalifikowaną kadrę

Terapia Manualna Holistyczna (wg Rakowskiego) to nowoczesny medyczny system leczenia dysfunkcji narządu ruchu, do których najczęściej należą ból i ograniczenie ruchomości.

Holistyczna, ponieważ widzi człowieka całościowo. Traktuje nierozdzielnie sferę psychiczną i fizyczną. Zajmuje się leczeniem odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych postawy ciała i układu ruchu.

W zabiegach stosuje się bezpieczne techniki ręczne (tzw. "nastawianie"). Polegają one na mobilizacjach, manipulacjach kręgosłupa i kończyn, a także oddziaływanie na tkanki miękkie (uciski na punkty spustowe, igłoterapia). Równolegle prowadzi się edukację pacjenta i dobranie indywidualnej autoterapii.

Terapia manualna nie jest zabiegiem- jest kompleksową metodą pracy, angażującą terapeutę oraz pacjenta.

 Terapia manualna podczas jednej wizyty trwa od 30 do 60 minut. W zależności od zaawansowania problemu pacjenta  ilość wizyt jest różna. Zazwyczaj potrzeba kilku spotkań . Często jednak już po pierwszej wizycie odczuwalna jest różnica. Czasami występuje reakcje po zabiegowe takie jak m.in. uczucie senności lub pobudzenia; ból w miejscu, gdzie były wykonywane mobilizacje uciskowe.  Reakcje te są indywidualnie uzależnione od każdego organizmu.

 

Odwiedziny: 12730